XV Tydzień Kultury Chrześcijańskiej

23 PAźDZIERNIKA 2023
Krzysztof Zwoliński

W Skierniewicach odbył się XV Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Dzieło zainicjowane lata temu rozrosło się i na stałe wpisało w kalendarz imprez miejskich. Od początku patronuje mu biskup łowicki Andrzej F. Dziuba.

Tegoroczne wydarzenie odbyło się pod hasłem: „Otwórzcie drzwi Chrystusowi”, wyjęte z pierwszej homilii Jana Pawła II, do którego dopisano podhasło „Cywilizacja życia”.

– W tym roku chcemy pokazać świętych ludzi w sensie trwania i budowania świętego związku małżeńskiego jako sakramentu, który nie kończy się nawet wówczas, gdy jedna ze stron odchodzi – wyjaśnił ks. Gołąb, proboszcz parafii św. Stanisława w Skierniewicach.

Tegoroczny Tydzień – podobnie, jak jego poprzednie edycje – bogaty był w wydarzenia, spotkania, prelekcje, wykłady. Pierwszym jego akordem była Msza św. za rodziców osieroconych połączona z pochówkiem dzieci utraconych.

Kolejnym punktem były niedzielne spotkania z s. Marią Szulikowską, ze Zgromadzenia Sług Jezusa, autorką kilku książek i ponad 200 audycji radiowych o rodzinie Ulmów,  która podczas wszystkich Mszy św. opowiadała o życiu, miłości, pasjach nowych błogosławionych.

Trzy dni później w Muzeum Historycznym Skierniewic odbyło się spotkanie z Rafałem Patyrą, dziennikarzem sportowym i prezenterem telewizyjnym oraz jego żoną Joanną.

W sobotę 21 października w programie znalazł się modlitewny wieczór wielbienia. Wiele osób adorujących Jezusa w Najświętszym Sakramencie podczas modlitwy dziękowało za swoje rodziny, współmałżonków prosząc o wierność powołaniu.

 

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl