XV Koncert Papieski „Śpiewaj całym sercem” w Kozłowie Biskupim

1 MAJA 2023
Krzysztof Zwoliński

Festiwal piosenki religijnej „Śpiewaj całym sercem”, XV Koncert Papieski, który uświetnił zespół Mocni w Duchu, i wystawa fotograficzna Leszka Głowackiego „Zachowaj w pamięci nasze cudowne chwile” – w ten sposób po raz kolejny w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kozłowie Biskupim uczczono pamięć papieża Polaka.

W parafii w Kozłowie Biskupim od 2007 r. na przełomie kwietnia i maja odbywają się koncerty papieskie. – Pandemia spowodowała dwuletnią przerwę, ale te koncerty to w naszej parafii tradycja i swego rodzaju misja, która ma na celu przybliżanie, przypominanie, podtrzymywanie pamięci i nauczania o Janie Pawle II. Większość z nas to „pokolenie JP2”. Chcemy, by kolejne pokolenia rozumiały, dlaczego dla nas papież Polak był ikoną, wzorem, autorytetem – mówili podczas koncertu organizatorzy.

Z kolejnymi edycjami wydarzenie gromadzi coraz więcej osób. Także tych coraz młodszych. W tym roku już przedszkolaki były czynnie zaangażowane w podtrzymywanie pamięci o ojcu świętym poprzez udział w festiwalu piosenki religijnej „Śpiewaj całym sercem”. W ubiegłym tygodniu odbyły się przesłuchania w szkołach. W piątek 28 kwietnia zaprezentowali się także ochotnicy w kategorii OPEN zespołów i solistów.

 

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl