XIX Sympozjum „Dar Życia”

10 KWIETNIA 2024
Krzysztof Zwoliński

W sobotę 6 kwietnia w Skierniewicach odbyło się XIX Sympozjum „Dar Życia”. W tym roku refleksjom towarzyszyło hasło: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.

Zgodnie z tradycją wydarzenie rozpoczęło się uroczystą Mszą św. sprawowaną w parafii św. Stanisława. Eucharystii przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. Grzegorz Gołąb. Z proboszczem i głównym organizatorem przy stole eucharystycznym stanął o. Przemysław Ciesielski OP, jeden z prelegentów. W świątyni nie zabrakło także pozostałych gości, którzy po liturgii, w Centrum Kultury i Sztuki dzielili się swoją wiarą.

Więcej na stronie: lowicz.gosc.pl

 

W CEKiS zebranych powitał ks. Grzegorz Gołąb, który na wstępie przeczytał listy bp. Wojciecha Osiala, administratora apostolskiego, oraz Krzysztofa Jażdżyka, prezydenta Skierniewic.

Część wykładową otworzył o. Przemysław Ciesielski, który od lat w ramach duszpasterstwa wspólnot barankowych pomaga rodzicom przygotować dzieci do przyjęcia sakramentu pokuty i I Komunii św.

Później głos zabrała Małgorzata Dąbrowska. Prelegentka swoje wystąpienie rozpoczęła od świadectwa, podczas którego opowiedziała o kilku traumatycznych doświadczeniach ze swojego życia.

Jako ostatni głos zabrał Adam Woronowicz. Aktor, podobnie jak poprzednicy, podzielił się świadectwem.

 

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”