XIV Koncert Papieski

16 MAJA 2022
Krzysztof Zwoliński

W parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kozłowie Biskupim odbył się Koncert Papieski. Wystąpiły grupa Sówki z Przedszkola Niepublicznego Diecezji Łowickiej im. Świętych Aniołów Stróżów w Sochaczewie oraz Viola Brzezińska z zespołem.

Edycja poświęcona była 100. rocznicy urodzin papieża, której wcześniej – z powodu pandemii – nie można było świętować. Do minionej okrągłej rocznicy urodzin nawiązywały przygotowane wcześniej gadżety i pamiątki.

Gości przywitał proboszcz parafii ks. Jacek Grzywacz. Kapłan przypomniał zebranym, że dzień koncertu przypada w 41. rocznicę zamachu na Jana Pawła II.

Jako pierwsze na scenie pojawiły się przedszkolaki, które zachwyciły publiczność nie tylko śpiewem, interpretacją, ale także radością, energią, spontanicznością i zaangażowaniem.

Później na specjalnie przygotowanej scenie pojawiła się V. Brzezińska, która wykonała kilka utworów maryjnych oraz piosenek ze swoich płyt. Od pierwszego utworu koncert zamieniła w modlitwę.

Wychodzący ze świątyni wierni, zgodnie z tradycją, zostali zaproszeni na słodkie kremówki. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa „Urodziłem się w Wadowicach”, na której znalazły się wykonane w ołówku portrety Ojca Świętego. Autorem prac był Leszek Głowacki.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl