XII Koncert Papieski w Kozłowie Biskupim

12 MAJA 2018
Janusz Szwarocki

W kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kozłowie Biskupim odbył się XII Koncert Papieski. Wspominano wizytę Jana Pawła II w Łowiczu.

Inicjatorzy wyszli z założenia, że zamiast budować pomnik polskiemu papieżowi, lepiej będzie uczcić jego pamięć poprzez doroczne koncerty. Każdemu towarzyszyło inne hasło. Tegoroczne było tożsame z hasłem pielgrzymki Jana Pawła II do Polski w 1999 r. – „Bóg jest Miłością”. Podczas tej podróży do ojczyzny papież odwiedził Łowicz, stolicę diecezji łowickiej. Stąd pomysł, żeby 12. z kolei koncert miał akcent ludowy, gdyż region łowicki kojarzy się z barwnym folklorem.

11 maja na scenie wystąpili Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca „Folklorek” działający przy Sochaczewski Centrum Kultury oraz Zespół Pieśni i Tańca „Blichowiacy”, który tworzą uczniowie ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu. Wielka szkoda, że ulewne deszcze nie pozwoliły „Blichowiakom” na zaprezentowanie pełnego programu. Po występie w kościele mieli w planach pokaz tańca łowickiego na zewnątrz świątyni. Ale i tak ich ludowe śpiewy oraz choreografia wzbudziły aplauz, tak jak „Folklorka”, który zaprezentował krakowiaka oraz polkę.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej XII Koncert  Papieski