X Konkurs kolęd i pastorałek

3 LUTEGO 2023
Krzysztof Zwoliński

Po raz 10. w parafii p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła w Żychlinie odbył się konkurs kolęd i pastorałek. W jubileuszowych zmaganiach wzięło udział ponad 50 młodych artystów. Ostatnie świąteczne akordy wybrzmiały 29 stycznia.

Soliści jak i zespoły przyjechały z różnych miejscowości, miedzy innymi z Sochaczewa, Skierniewic, Rogowa czy okolicznych miejscowości Oporowa, Bedlna czy Pacyny.  Nie zabrakło także przedstawicieli z Żychlina. Konkurs od 10 lat organizuje parafia ze wsparciem Urzędu Gminy Żychlin. Od początku nad organizacją i przebiegiem czuwa organista Dawid Wójcik.

Koncert laureatów rozpoczął się  w niedzielę w  kościele parafialnym o godzinie 16.30. Jury nie miało prostego zadania wybierając najlepszych.

Laureaci trzech pierwszych miejsc oraz wyróżnieni otrzymali statuetki, pamiątkowe dyplomy, czekolady produkowane w Żychlinie oraz bony pieniężne do zrealizowania w sieciach popularnych sklepów.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl