Wyśpiewali prawdę o narodzinach Jezusa

1 LUTEGO 2021
Krzysztof Zwoliński

W niedzielę 31 grudnia w parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Żychlinie odbył się koncert laureatów VIII Konkursu Kolęd i Pastorałek. Koncert, jak co roku, był organizowany przez miejscową parafię i Urząd Gminy z Żychlinie. W konkursie udział wzięło ok. 80 uczestników z całej Polski.

W tym roku, ze względu na pandemię, eliminacje odbyły się online. Uczestnicy nadsyłali swoje nagrania do 25 stycznia.

Koncert laureatów rozpoczął się o godz. 16.30 w kościele parafialnym w Żychlinie. Występowali wyróżnieni oraz zdobywcy trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Na zakończenie koncertu głos zabrał proboszcz parafii ks. Wiesław Frelek, który podziękował uczestnikom i organiście Dawidowi Wójcikowi, który po raz kolejny organizował konkurs wraz z żychlińskim urzędem.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.