Wyjątkowy odpust parafialny

20 MAJA 2018
ks. Łukasz Antczak

Tylko jedna parafia w Diecezji Łowickiej jest pod wezwaniem Świętego Ducha. Parafia łowicka mieszcząca się przy ul. Długiej, mająca najstarszy kościół w mieście.

W dniu dzisiejszym, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego wszyscy parafianie i goście obecni na liturgii w kościele parafialnym mają możliwość uzyskania odpustu zupełnego z racji obchodzonego święta patronalnego.

Uroczystej mszy św. o godz. 12.00 przewodniczył pochodzący z tej parafii, obecnie wikariusz w parafii katedralnej, ks. Sebastian Antosik. Wygłosił on okolicznościowe kazanie oraz poprowadził procesje.

Świętowanie w parafii zaczęło się jednak już wczoraj, ponieważ bp Wojciech Osial podczas wieczornej mszy św. udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży. To jednak nie koniec wydarzeń wpisujących się w w dzisiejszy odpust. O godz. 10.00 dzieci ze szkoły podstawowej nr 2 w Łowiczu po raz pierwszy przyjęły komunię św. a tym samym w pełny sposób uczestniczyły w Mszy św.

Tekst i zdjęcia: ks. Łukasz Antczak