Wręczenie aktu Honorowego Obywatelstwa Miasta Kutna ks. Sposobowi

8 LIPCA 2019
E. K.

4 lipca miało miejsce uroczyste wręczenie Honorowego Obywatelstwa Miasta Kutna Ks. Janowi Sposobowi. Przewodniczący Rady Miasta Kutna Mariusz Sikora wraz z Zastępcą Prezydenta Jackiem Boczkają przekazali Akt nadania Honorowego Obywatelstwa Miasta Kutna oraz symboliczną szablę. W uroczystości udział również wziął Radny Rady Miasta Kutno Rafał Jóźwiak.

Wręczona szabla to replika oficerskiej szabli Wojska Polskiego, na pochwie której widnieje herb Kutna, a na głowni wygrawerowany jest napis: „Księdzu Janowi Sposobowi Honorowemu Obywatelowi Miasta Kutno A.D. 2019” .

Honorowe Obywatelstwo Miasta Kutna ks. Janowi Sposobowi nadano Uchwałą Nr VIII/88/19 Rady Miasta Kutno z dnia 14 maja 2019 r. To najwyższe wyróżnienie jest wyrazem wdzięczności za zasługi dla tutejszej społeczności. Ks. Jan Sposób został uhonorowany m.in. za wieloletnie kultywowanie postaw patriotycznych w społeczności lokalnej poprzez upamiętnianie Powstania Styczniowego i działalność na rzecz środowiska kombatantów Armii Krajowej. Uznanie budzi także wieloletnia posługa duszpasterska i opieka duchowa nad chorymi w kutnowskim szpitalu.

Ksiądz Jan Sposób to kapłan wielkiej wiary, patriota, kombatant, społecznik, nauczyciel, wychowawca młodzieży, człowiek o imponującej sumienności, o ogromnym szacunku do pracy, także pełen pokory i skromności.

14 lutego 2019 roku ks. Jan Sposób obchodził 96. urodziny. Obecnie przebywa w ośrodku zdrowia w Mariówce koło Przysuchy. Honorowemu Obywatelowi Miasta Kutno składamy serdeczne gratulacje oraz życzenia dobrego zdrowia.