Woźniakowskie półkolonie letnie z Oratorium

16 LIPCA 2019
Janusz Szwarocki

Od wielu lat salezjanie z Woźniakowa organizują letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży z Kutna i okolic. W tym roku przewidziane są aż cztery turnusy dla 660 osób. Zajęcia organizują dwa prężnie działające na podkutnowskiej ziemi stowarzyszenia – Oratorium im. Bł. Michała Rua oraz SL SALOS „RÓŻA KUTNO”. Obecnie trwają półkolonie z Oratorium.

Hasłem przewodnim zajęć jest zdanie: „Łączy nas ks. Bosko”. W programie kolejnych dni są: integracja muzyczna połączona z modlitwą i słówkiem, wyjazd na basen oraz wycieczki do Czerwińska nad Wisłą (klasztor, bazylika, wystawa misyjna) – w pierwszym turnusie a także do Niepokalanowa (Muzeum św. O. Maksymiliana Kolbe, Muzeum Strażackie) – w drugim turnusie. Nie zabraknie również konkursów: na plakat pt. „Nasz bohater na 5” i konkursu wiedzy o Kutnie. Organizatorzy zatroszczyli się także o gry i zabawy w grupach, przedstawienie teatralne oraz Mszę Świętą na zakończenie każdego z turnusów, połączoną z wręczeniem nagród rzeczowych i pamiątek półkolonii: dyplomu, czapki i worka termoaktywnego z hasłem wydarzenia.

Oratorium składa wyrazy wdzięczności: władzom Miasta Kutno, Gminy Kutno i Wojewodzie Łódzkiemu (Łódzkie Kuratorium Oświaty) oraz zarządowi Starostwa Powiatu Kutnowskiego, wszystkim darczyńcom, wspólnocie salezjanów, Stowarzyszeniu Salezjanów Współpracowników z Woźniakowa, wychowawcom, animatorom, opiece medycznej a także osobom życzliwie wspierającym dzieło w Woźniakowie.

Ks. Piotr Szlufik sdb