Wigilia skierniewickich skautów

19 GRUDNIA 2017
Damian Pietrzak

Mszą św. w kościele św. Jakuba Apostoła w Skierniewicach rozpoczęło się wigilijne spotkanie Skautów Europy.

Zawiszacy włączyli się w oprawę Mszy św. poprzez niesienie darów, służbę liturgiczną i śpiew. Po Eucharystii w świątyni odśpiewali hymn „Króluj nam, Chryste”.
Po Eucharystii przed kościołem 2 szczep skierniewicki św. Cecylii rozprowadzał przygotowane wcześniej pierniki i ozdoby świąteczne. Uzbierane ze sprzedaży smakołyków i ozdób pieniądze zostaną przeznaczone na potrzeby skautek.

Następnie w salce w ogrodzie odbyło się spotkanie opłatkowe, które rozpoczęła wspólna modlitwa. Wzięli w nim udział skauci ze środowiska skierniewickiego z 1 szczepu św. Maksymiliana Marii Kolbego, 2 szczepu św. Cecylii, a także ich duszpasterz ks. Marcin Moks oraz rodzice i przyjaciele.

Podobnie, jak w latach ubiegłych, podczas wigilii odbyły się kolędowanie i jasełka w interpretacji skautów, przedstawione różnymi technikami ekspresji. I tak nawiedzenie św. Elżbiety było w formie pantomimy, Boże Narodzenie – w formie teatrzyku pacynek, zaś przybycie pastuszków i oddanie hołdu przez Trzech Króli – za pomocą żywych slajdów.
Następnie życzenia skautom złożył ks. Moks. Kapłan, w nawiązaniu do Ewangelii, życzył zebranym, by na swoje życie patrzyli jak na niezwykłe wydarzenie w planie Bożym. Pogratulował także kreatywności w przygotowanych scenkach przybliżających wydarzenia związane z narodzinami Jezusa. Życzył dalszego rozwoju w pomnażaniu talentów i skoków milowych w rozwoju duchowym. Wielu łask od Nowonarodzonego, a także dobrego roku 2018 życzyli także szefowie.

Na zakończenie spotkania wszyscy złożyli sobie życzenia i połamali się opłatkiem, życząc sobie radosnych świąt Bożego Narodzenia. Ostatnim punktem była wspólna wieczerza.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.