Wielkie czekanie

30 LISTOPADA 2022
Krzysztof Zwoliński

Tradycji stało się zadość. W Nowym Mieście nad Pilicą pierwszą Mszę roratnią wspólnota przeżywała z bp. Andrzejem F. Dziubą. W Białej Rawskiej z wiernymi modlił się bp Wojciech Osial.

Zordynariuszem modlili się ks. Rafał Woronowski, sekretarz biskupa, i kapłani posługujący w parafii na czele z ks. Mariuszem Zembrzuskim, proboszczem, ks. Piotrem Ornafą, wikariuszem, a także siostrami ze zgromadzeń honorackich. Msza św. poprzedzona była Godzinkami ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

Ordynariusz przewodniczył Eucharystii i wygłosił homilię. – Psalmista wskazuje nam, że z radością przyszliśmy na spotkanie. Po to, by modlić się za siebie o dobro. To piękne zadanie. Właśnie taka intencja napawa radością, bo przecież gotowość obdarowania innych dobrem to radość – mówił bp Dziuba.

Na zakończenie Eucharystii proboszcz, a także parafianie, dzieci i młodzież, katecheci złożyli biskupowi życzenia imieninowe.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl