Wielka Nowenna w Parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie

7 MARCA 2018
Janusz Szwarocki

W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w kościele parafii św. Wawrzyńca po Mszy św. w intencji ojczyzny prezentowane będą programy patriotyczne przez różne szkoły lub odbywać się będą wykłady związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Inauguracja 9-miesięcznej nowenny dziękczynno-błagalnej odbyła się 5 marca. Na zaproszenie ks. Piotra Żądły, proboszcza i inicjatora nowenny, przybył ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba, który przewodniczył Eucharystii.

– Do Chrystusa kierujemy dzisiaj nasze dziękczynienie w tej nowennie. Czynimy to przy ołtarzu, gdzie spotkamy żywego Jezusa, który przychodzi do nas i jeszcze raz nam podpowiada, abyśmy w Nim pokładali nadzieję. A wówczas obfita będzie Jego łaska dla naszej Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, dla nas, którzy ją współtworzymy, ale także dla wielkiej rzeszy rodaków rozproszonych po całym świecie. Bądźmy dumni z tego wieku niepodległości – mówi w homilii biskup.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej Wielka Nowenna