Wieczernik młodych w Woźniakowie

19 LISTOPADA 2018
E. K.

W niedzielę 18 listopada odbył się u salezjanów w Woźniakowie trzeci w tym roku „Wieczernik młodych”. W spotkaniu modlitewnym wzięło udział przeszło trzydzieści osób z klas 8 oraz kilku animatorów Oratorium im. Bł. Michała Rua. Wydarzenie rozpoczęła godzinna adoracja w kaplicy domu zakonnego. Po niej uczestnicy spotkania mieli okazję uczestniczyć w liturgii Mszy św. w kościele parafialnym, podczas której animowali czytania i śpiew psalmu.

„Wieczernik młodych” to nowa inicjatywa duszpasterska podjęta we wrześniu br. u salezjanów. Ma ona przyciągnąć do wiary i wspólnoty Kościoła osoby między 12 a 25 rokiem życia. Spotkania, które odbywają się raz w miesiącu składają się z dwóch części. Pierwsza – ma miejsce w kaplicy domu zakonnego – to adoracja Jezusa w monstrancji. W czasie prawie godzinnej modlitwy jest czas na ciszę, śpiew i wspólne uwielbienie, dziękczynienie oraz prośby. Część druga „Wieczernika młodych” odbywa się w kościele parafialnym pw. św. Michała Archanioła. Tam uczestnicy spotkania biorą udział w niedzielnej liturgii eucharystycznej.

Tak jak Jezus przed odejściem do Ojca spotkał się z apostołami w Wieczerniku, tak również i dziś pragnie spotykać się ludźmi młodymi. Stąd pomysł na nazwę tego wydarzenia – „Wieczernik młodych”.

Zapraszamy osoby chętne z Kutna i okolic na kolejny „Wieczernik młodych”. Najbliższy termin spotkania w Woźniakowie to niedziela 2 grudnia. O godz. 17.00 adoracja w kaplicy zakonnej (wejście po schodach od strony kancelarii parafialnej) i o 18.00 Eucharystia w kościele. Dołącz do ekipy i módl się razem z nami.