Wędrowali do św. Józefa

22 STYCZNIA 2021
Krzysztof Zwoliński

Grupa wędrowników z Rawy Mazowieckiej, Tomaszowa, Skierniewic, a także krąg szefów Federacji Skautingu Europejskiego „Zawisza” odbyli wędrówkę do parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Skierniewicach – Rawce. Wędrówka skautów wpisała się w program duchowy parafii związany z rokiem św. Józefa.

Podczas drogi był czas na modlitwę, osobistą refleksję, rozważanie słowa Bożego, posiłek, a także podziwianie przyrody.

Po dotarciu do parafii wędrownicy i szefowie wysłuchali konferencji o św. Józefie wygłoszonej przez ks. Adama Kwaśniaka, miejscowego proboszcza. Kapłan spotkanie ze skautami rozpoczął modlitwą do świętego Józefa.

Kolejnym punktem wędrówki była Msza św., której przewodniczył ks. Paweł Olszewski, kapelan skautów. O oprawę liturgii zadbali Zawiszacy.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Zdjęcia: Jan Napiórkowski, Archiwum Skautów