W Woźniakowie pląsały anioły

5 LISTOPADA 2018
E. K.

Wieczór ostatniego dnia października – wigilia uroczystości Wszystkich Świętych – to okazja do radości, zabawy i wspólnej modlitwy. Tego właśnie nie zabrakło w Woźniakowie, gdzie w środę odbył się Bal Aniołów. Tak jest już od 2010 roku. Salezjańskie oratorium przy parafii pw. św. Michała Archanioła przyciąga dzieci i młodzież, aby po chrześcijańsku i w duchu księdza Bosko mogli się bawić.

Na tegoroczną – ósmą – edycję „Balu Aniołów” przybyło ponad sto osób: dzieci i młodzież oraz ich rodzice pochodzący z terenu powiatu kutnowskiego i łęczyckiego. Wszystko rozpoczęło się o godz. 17.30 powitaniem kierownika Oratorium im. Bł. Michała Rua – organizatora wydarzenia. Potem były konkursy z nagrodami, zabawy taneczne i dużo radości. W krótkiej przerwie można było zjeść pączka lub słodką bułkę oraz napić się napoju. Pierwsza  część balu – przeznaczona dla dzieci – zakończyła się o godz. 20.00 krótkim słówkiem i modlitwą oraz wręczeniem aniołków, które przygotowali dla uczestników animatorzy oratorium. W części drugiej anielskiego spotkania, która trwała do godz. 21.30 bawiła się młodzież gimnazjalna, ze szkół średnich oraz studenci.

Wyrażamy wdzięczność salezjanom z Woźniakowa, wspólnocie Salezjanów Współpracowników, wychowawcom, opiece medycznej, animatorom i kandydatom oraz Regionalnemu Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, dzięki którym udało się przygotować całe wydarzenie.