Usypywanie dywanu dla Jezusa

10 CZERWCA 2021
Krzysztof Zwoliński

Zgodnie z tradycją w środę, po wieczornej Mszy św. w parafii św. Pawła od Krzyża wierni rozpoczęli usypywanie kwiatowego dywanu, po którym przejdzie celebrans z Najświętszym Sakramentem.

Uroczyste zakończenie Oktawy Bożego Ciała w Roku Jubileuszowym 300-lecia istnienia pasjonistów w Rawie Mazowieckiej odbędzie się 10 czerwca, o godz. 17.00. Eucharystii będzie przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba. Po Mszy św. wierni udadzą się w procesji na teren rawskiego Zamku, gdzie będą usytuowane ołtarze eucharystyczne.

W przeddzień zakończenia Oktawy Bożego Ciała, rawska świątynia wypełniła się osobami, które z miłości do Jezusa Eucharystycznego podjęły się usypania kwiatowego dywanu.  Prace rozpoczęto bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Zdjęcie: Jan Napiórkowski