Urodziny świętego zakonnika

18 MAJA 2020
Krzysztof Zwoliński

W niedzielę, 17 maja przy kapliczce, przy której być może święty o. Stanisław Papczyński napisał Regułę nowego Zgromadzenia Księży Marianów została odprawiona polowa Msza św. dziękczynna.

Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił wikariusz parafii w Rzeczycy ks. Marcin Koralewski. Podczas Liturgii odprawionej w przeddzień urodzin świętego wierni dziękowali, za życie świętego, a także za jego wstawiennictwem prosili o ustanie pandemii. Miejsce, w którym sprawowana była Liturgia nie było przypadkowe. W latach 1671 – 1673 założyciel ks. marianów był kapelanem na dworze Karskich w Luboczy.

Warto podkreślić, iż w parafii od lat istnieje kult świętego. W kościele znajdują się m. in. jego relikwie i witraż z jego wizerunkiem wykonany kilka dni po beatyfikacji.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Zdjęcia: Archiwum parafii Rzeczyca