Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

29 LISTOPADA 2017
Damian Pietrzak

W najmłodszej łowickiej parafii uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata miała szczególny wydźwięk. Wszystko za sprawą wieczoru uwielbienia, prowadzonego przez zespół Artystycznie Szerzący Miłosierdzie.

Wieczór uwielbienia rozpoczął się Eucharystią, której przewodniczył ks. Kamil Goc, rezydent parafii Matki Bożej Pocieszenia w Łowiczu na Korabce. Już podczas Mszy św. parafianie poczuli, że ten wieczór będzie niecodzienny. Dekoracja ołtarza i świątyni, a przede wszystkim zespół, który grał i modlił się wraz z nimi, zdradzały, że parafia przeżywa niezwykły czas.

Wiele osób zdecydowało się w takiej formie uwielbić Jezusa. Nie tylko miejscowi parafianie, wśród których większość stanowiła młodzież przygotowująca się do bierzmowania, ale także przyjaciele parafii, zespołu, młodzież z okolicznych parafii wraz z księżmi, w tym z duszpasterzem młodzieży naszej diecezji ks. Jackiem Zielińskim, a także ci, którzy dowiedzieli się od koncercie i zdecydowali w ostatniej chwili, że właśnie w ten sposób chcą spędzić niedzielny wieczór.
– Cieszę się, że mogłam tu być. Dawno tak się nie pomodliłam. Czułam się naprawdę spokojna, radosna, odpoczęłam przy Jezusie wśród barwnej muzyki. Zespół tak pięknie przybliża do Jezusa, słychać ich było w każdym zakamarku serca. Ich piękny śpiew, gra, harmonia, jaką między nimi widać, świadczą, że oni bardzo kochają Jezusa i grają na Jego, a nie swoją chwałę – mówi s. Rozalia, niepokalanka.
Koncert przebiegał pod hasłem: „Jezus jest Królem”, a rozważania przeplatane były fragmentami z „Dzienniczka” św. s. Faustyny Kowalskiej. Wiele osób śpiewem, tańcem uwielbiło Pana, a także w osobistej modlitwie adorowało Najświętszy Sakrament.
Zespół ASM – Artystycznie Szerzący Miłosierdzie – powstał w Roku Miłosierdzia. W trakcie przygotowań do Światowych Dni Młodzieży grupa młodych osób z parafii Przemienienia Pańskiego w Międzyborowie wraz z ówczesnym wikariuszem ks. Tomaszem Stępniakiem stworzyła zespół muzyczny, który początkowo grał tylko w swojej parafii. Jednak dość szybko gościnnie zaczął grać podczas wieczorów uwielbienia w innych miejscach, chociażby w Szymanowie, Wysokienicach – podczas XXII Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej, podejmując tym samym dzieło ewangelizacji – odpowiedź na zaproszenie papieża Franciszka podczas ŚDM Kraków 2016.

 

Mimo zmian wśród księży, zespół nie przestał grać, a wręcz rozszerza swoją działalność. Nieustannie współpracuje z ks. Stępniakiem, który obecnie posługuje w parafii w Domaniewicach, gdzie również ASM grał koncert, a także z ks. Rafałem Woronowskim, który wspiera go modlitwą i swoimi talentami w tworzeniu kolejnych wieczorów.

 

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego„.