Uroczystość Bożego Ciała w Żyrardowie

12 CZERWCA 2020
Krzysztof Zwoliński

W żyrardowskich parafiach procesje eucharystyczne miały wymiar symboliczny – odbywały się jedynie wokół świątyni, bez wychodzenia na ulice miasta.

W parafii Matki Bożej Pocieszenia w procesji za Najświętszym Sakramentem podążali tylko kapłani i asysta liturgiczna. 3 ołtarze znajdowały się w kościele, zaś jeden na schodach przed świątynią. Przy nim proboszcz parafii udzielił błogosławieństwa miastu i tym, którzy z powodów zdrowotnych, a także lęku przed zgromadzeniem zostali w swych domach, ale mieli pragnienie oddania czci Jezusowi.

Mszy świętej przewodniczył i słowo wygłosił dziekan ks. Adam Bednarczyk. – Bóg oczekuje od nas, że w procesie nawrócenia, który trwa przez całe nasze życie, my nie będziemy zadziwiać Go naszymi grzechami, On je doskonale zna. Możemy Go zadziwić naszym pragnieniem bycia w jedności z Nim pomimo naszych grzechów. Dlatego wracamy i nieustannie mamy wracać do Niego. Wobec Eucharystii nie możemy być letni, obojętni, bo Pan Bóg się na to nie godzi. Nie godzi się na obojętne traktowanie Jego żywej obecności na ziemi pod postacią Chleba i Wina – mówił kaznodzieja.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.