Tylko dla orłów

1 SIERPNIA 2022
Krzysztof Zwoliński

Bez przesadnych wygód, wynajętego autobusu, za to w przepięknych górach, miejscu, do którego od lat przyjeżdżają grupy rekolekcyjne, odpoczywała ekipa ministrantów z parafii Niepokalanego Serca NMP w Skierniewicach.

rzez 8 dni Nowe Bystre–Słodyczki było domem dla 15 ministrantów i dwóch opiekunów – ks. Piotra Bozińskiego SDB i proboszcza parafii ks. Rafała Babickiego.

Podczas obozu nie zapomniano także o modlitwie. W programie każdego dnia były nie tylko wyprawy i czynny odpoczynek, ale także poranny pacierz i Eucharystia w okolicznej kaplicy, którą górale w czasach komuny postawili w jedną noc. Program formacyjny spinało hasło: „Tylko dla orłów”.

Ks. Rafał podkreśla, że wakacyjny wyjazd był formą podziękowania chłopakom za ich zaangażowanie w życie parafii i czasem budowania wspólnoty.

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcie: Archiwum ks. Rafała Babickiego

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl