Tydzień pełen wzruszeń

25 PAźDZIERNIKA 2021
Krzysztof Zwoliński

Od 1 do 17 października w Skierniewicach swoją 13. odsłonę miał Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Wydarzenie organizowane przez parafię św. Stanisława i Stowarzyszenie „Dar Życia” połączyło parafie, przeprowadziło wiernych z życia do życia, z codzienności do świętości.

Na przestrzeni lat mieszkańcy przyzwyczaili się do tego, że wspomniany tydzień trwa znacznie dłużej niż 7 dni. Tym razem jego zakończenie stało się jednocześnie otwarciem, bramą do rozpoczęcia peregrynacji relikwii bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, których wprowadzenie do parafii św. Stanisława było punktem kulminacyjnym tegorocznego TKCh, odbywającego się pod hasłem: „Nie lękajcie się!”.

TKCh rozpoczęła projekcja filmu „Fatima”, przybliżającego objawienia Matki Bożej w Portugalii. Premierowy pokaz obejrzeli uczniowie, nauczyciele i kapłani.

Przygotowaniem do wprowadzenia relikwii bł. kard. Wyszyńskiego było spotkanie z Iwoną Czarcińską z Instytutu Prymasowskiego w Warszawie, która opowiedziała o kardynale. Uczestnicy TKCh mieli okazję bliżej poznać także życiorys, duchowość bł. matki Czackiej, o której opowiadała s. Radosława Podgórska ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Krzyża.

Punktem kulminacyjnym była uroczysta Mszy św. z wprowadzeniem relikwii bł. kard. Wyszyńskiego, której przewodniczył ks. inf. Jan Sikorski.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl