Tum. Powołanie chorągwi Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II

21 STYCZNIA 2022
Krzysztof Zwoliński

W parafii pw. NMP Królowej i św. Aleksego w Tumie miała miejsce uroczystość powołania pierwszej w diecezji łowickiej chorągwi Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II. Ordo Militiae Sancte Ioannis Pauli II powstał w styczniu 2011 r. jako swoiste wotum wdzięczności za wpisanie w poczet błogosławionych papieża Jana Pawła II. Jego celem jest formowanie mężczyzn na wzór i w duchu nauczana patrona zakonu. To męskie stowarzyszenie katolickie dla świeckich, którzy chcą zgłębiać, rozwijać i kontynuować dzieło św. Karola Wojtyły.

W szeregi rycerzy św. Jana Pawła II włączono siedmiu mężczyzn z tumskiej parafii. Wszyscy otrzymali mantulle, czyli płaszcze rycerskie, na które przywdziali otrzymany podczas inwestytury pektorał rycerski, a także różańce, które w zakonie są niczym miecze przeciw złu.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił biskup pomocniczy diecezji łowickiej W. Osial.

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcie: Archiwum parafii w Tumie

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl