„Tchnij moc”

5 CZERWCA 2018
Janusz Szwarocki

W kościele w Siedlcu odbył się koncert uwielbienia, zainspirowany trwającym rokiem duszpasterskim poświęconym Duchowi Świętemu.

Wystąpili miejscowa schola z przyjaciółmi ze Stowarzyszenia „Impet”. Muzyczne wydarzenie „Tchnij moc” oparte było na modlitwie św. Jana Pawła II do Ducha Świętego. Polski papież spisał ją na rok przed swoją śmiercią. Modlitwy nauczył go tata.

Pieśni przeplatane były poezją Karola Wojtyły i modlitewnymi wezwaniami o dary Ducha Świętego. Wykorzystano też prezentacje multimedialne.

W niedzielę 3 czerwca świątynia parafii św. Marcina w Siedlcu wypełniła się do ostatniego miejsca. Miejscowi i goście spoza parafii oklaskiwali występ scholi Śpiewające Marcinki, którą wspierali muzycy związani ze Stowarzyszeniem Edukacyjno-Kulturalnym „Impet” z Łęczycy – Marcin Tober i Krzysztof Góralczyk.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Tchnij moc”