Szturm do nieba za kapłanów

13 PAźDZIERNIKA 2022
Krzysztof Zwoliński

Około 30 osób, w tym dwóch kapłanów, spotkało się w kaplicy sióstr apostolinek w Skierniewicach, by modlić się w intencji księży posługujących w mieście i okolicy.

Zaproponowana przez siostry forma wsparcia modlitewnego nie jest jednorazową inicjatywą. Od 16 lat co miesiąc wspólnota zgodnie ze swoim charyzmatem wraz z grupą świeckich prosi za osoby rozeznające swoje powołanie, a także za powołanych, którzy już realizują swoją drogę do świętości w kapłaństwie, życiu zakonnym, ale także w rodzinach.

Październikowe czuwanie rozpoczęło się Eucharystią, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Sławomir Wasilewski, proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa na Widoku, skierniewicki dziekan. Przy stole eucharystycznym stanął także ks. Adam Kwaśniak, proboszcz parafii św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcie: Archiwum s. apostolinek

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl