Szli za Zbawicielem

28 MARCA 2022
Krzysztof Zwoliński

Na kilka godzin ulice parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łowiczu zamieniły się w uliczki Jerozolimy. Łowiccy parafianie „zmienili obywatelstwo”, wcielając się w mężczyzn, kobiety żydowskie. A wszystko po to, by lepiej zrozumieć, czym była droga krzyżowa Jezusa, by jeszcze bardziej docenić wagę Jego cierpienia, śmierci.

W piątek 25 marca po Mszy św. wieczornej połączonej z Aktem Zawierzenia Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi ulicami parafii przeszła inscenizowana Droga Krzyżowa. Organizowanie tego nabożeństwa na ulicach parafii w piątek poprzedzający rozpoczęcie wielkopostnych rekolekcji należy do tradycji.

Nie inaczej było i w tym roku, ale z tą różnicą, że poszczególne stacje były inscenizowane. W rolę Jezusa, Maryi, Szymona, Marii Magdaleny, płaczących niewiast, żołnierzy wcielili się członkowie rady parafialnej, ich rodziny i osoby związane z parafią.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl