Szli za Zbawicielem

20 MARCA 2023
Krzysztof Zwoliński

W piątek 17 marca po wieczornej Mszy św. w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łowiczu odprawiona została inscenizowana Droga Krzyżowa. Poszczególne stacje przygotowano na ulicach parafii.

W absolutnej ciszy i skupieniu, pod osłoną nocy rozważano poszczególne stacje. Za dźwigającym krzyż Zbawicielem obok duszpasterzy i parafian podążał także bp Andrzej F. Dziuba. Pomocą w refleksji były poruszające rozważania, napisane przez ks. Romana Sękalskiego.

Nabożeństwo zakończyło się na górce za kościołem, gdzie odegrane zostały ostatnie stacje: obnażenia z szat, ukrzyżowania, śmierci, zdjęcia z krzyża, złożenia do grobu i zmartwychwstanie. Dzięki aktorom sceny sprzed ponad dwóch tysięcy lat stawały przed oczami wiernym.

Słowo do wiernych skierował także pasterz diecezji. – Każdy człowiek ma swoją drogę. Dziś do drogi naszego życia dopisaliśmy tę Drogę Krzyżową. Wiele stacji jest dziś aktualnych. I spełniają się te stacje Drogi Krzyżowej na uczennicach i uczniach Jezusa Chrystusa, na społeczności Jego uczniów, ale stało się czymś pięknym, że zakończeniem było zmartwychwstanie. Nigdy nie patrzymy na grób, bo chcemy spotkać zmarłego. Patrzymy na grób jako na znak życia,  tak życia Jezusa jak i naszego życia – mówił bp Dziuba.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl