Święto patronalne skierniewickiego przedszkola diecezjalnego

7 STYCZNIA 2020
Krzysztof Zwoliński

W niedzielę 5 stycznia w najmłodszej skierniewickiej parafii podczas Mszy św., której przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba, święto patronalne obchodziło Przedszkole Niepubliczne Diecezji Łowickiej im. Świętej Rodziny.

Z ordynariuszem modlili się ks. Rafał Babicki, proboszcz parafii i ks. Łukasz Antczak, zastępca dyrektora Wydziału Ekonomicznego KDŁ, siostry Świętej Rodziny z Bordeaux prowadzące przedszkole, siostry Misjonarki Krwi Chrystusa, a także pracownicy przedszkola, przedszkolaki, ich rodzice, dziadkowie i parafianie.

W homilii ordynariusz łowicki poświęcił wiele miejsca rodzinie, słowu, które jest darem kontaktu z człowiekiem i narzędziem do kontaktu z Bogiem, a także pracy ludzkiej, która powinna cieszyć się szacunkiem.

Bezpośrednio po Mszy św. zostało wystawione przedstawienie jasełkowe. Niezwykłą opowieść, w której można było podziwiać taniec gwiazd rozpoczęła scena z raju, w której widzowie zobaczyli Adama I Ewę kuszonych przez diabła.

Przedszkolaki po udanym występie od biskupa ordynariusza otrzymały trzy duże maskotki: kota, który miauczał, psa, który szczekał i misia, który… milczał.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.