Święte płótno w Skierniewicach

2 SIERPNIA 2023
Krzysztof Zwoliński

W parafii św. Jakuba Apostoła wierni w wigilię wspomnienia patrona mogli oddać cześć jednej z najcenniejszych relikwii na świecie.

W tym roku 40-godzinne nabożeństwo w parafii poprowadził ks. Jarosław Łękarski. Kapłan podczas homilii zachęcał do „tracenia” czasu dla Boga i trwania przy Nim nawet wówczas, gdy brakuje duchowych poruszeń, a rozproszenia zdają się nie mieć końca.

W wigilię odpustu Mszy św. wieczornej z parafianami modlili się m.in. Anna Krogulska, świecka misjonarka, która do parafii przybyła z kopią Całunu Turyńskiego, a także ks. Jarosław Rudy, proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Ostrogu.

Bezpośrednio po Mszy św. wprowadzeniem do uszanowania relikwii był wykład misjonarki. Wierni usłyszeli o badaniach naukowych dotyczących autentyczności całunu, o męce Jezusa przed ukrzyżowaniem oraz śladach męczeństwa zachowanych na tkaninie.

Po wykładzie wierni z ogromnym wzruszeniem i pobożnością podchodzili do relikwii, by oddać jej cześć. – Od lat jeżdżę z kopią tej relikwii po świecie i opowiadam o Miłości, która za nas umarła. Nigdy wcześniej na własne oczy nie widziałam całunu. A tu, w Skierniewicach, doświadczyłam wielkiej łaski – wyznała misjonarka.

 

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl