Suserz. Ustanowienie sankturium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych

20 SIERPNIA 2021
Krzysztof Zwoliński

Na terenie diecezji znajduje się kilka sanktuariów, w których wierni mogą spotkać się i porozmawiać z Maryją. W Domaniewicach oczekuje ich pocieszycielka strapionych, w Miedniewicach na rozmowę zaprasza Matka Boża Świętorodzinna, w Głogowcu z Matką Cierpiącego Narodu można porozmawiać o patriotyzmie, historii i Solidarności. W uroczystość Wniebowzięcia NMP bp Andrzej F. Dziuba kościół w Suserzu ustanowił sanktuarium diecezjalnym Matki Bożej Uzdrowienia Chorych.

Na uroczystość oficjalnego ustanowienia (od dawna wierni miejsce to nazywali sanktuarium) sanktuarium przybyli bp Andrzej F. Dziuba, ks. Wiesław Frelek, dziekan żychliński, ks. Jerzy Czarnota, były proboszcz, kapłani z dekanatu, siostry zakonne, władze gminne i powiatowe oraz rzesze parafian i pielgrzymów.

Główne uroczystości odbyły się w samo południe. Świątynię wypełnili wierni, a także pielgrzymi m.in. z Żychlina, Pacyny, Gostynina i Trębek. Eucharystii i przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba. Hierarcha modląc się w sanktuarium prosił wiernych, by to wydarzenie pozostało głęboko w pamięci ludzkiej i w pamięci wiary.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl