Studniówka w „Pijarskiej”

21 STYCZNIA 2019
Janusz Szwarocki

Maturzyści Pijarskiego Liceum Ogólnokształcącego Królowej Pokoju w Łowiczu bawili się na balu studniówkowym. Zabawę poprzedziła Msza św.

Termin tegorocznej studniówki w „Pijarskiej” przypadł na sobotę 19 stycznia. Msza św. rozpoczęła się o godz. 19, gdy zakończyła się żałoba narodowa w związku z uroczystościami pogrzebowymi zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Dlatego też w modlitwie polecano też sprawy naszej Ojczyzny. Modlono się o jedność i pokój w narodzie.

W Eucharystii w kościele ojców pijarów uczestniczyli także najbliżsi i znajomi maturzystów, nauczyciele, a także zaproszeni goście. Mszy św. przewodniczył o. Jerzy Mykała SP. – Życzę wam drodzy maturzyści, abyście odkrywali, że życie jest piękne, bo jest darem Boga. Abyście je zawsze szanowali i z Bożą pomocą zdobywali mądrość, która pozwoli wam pięknie i godnie przeżywać waszą młodość i dorosłość – mówił o. Mykała.

Zgodnie z tradycją placówki bal studniówkowy odbył się w szkole. Młodzież tańczyła na sali gimnastycznej, którą przyozdobiła inspirując się malarstwem Vincenta van Gogha.

Przed polonezem rektor pijarskiego kolegium o. Marian Galas SP zaprosił wszystkich do krótkiej modlitwę za młodzież, a także za babcie i dziadków, których święto przypadnie niebawem. Poprowadził modlitwę, uciekając się do wstawiennictwa św. Anny i św. Joachima, dziadków Pana Jezusa.

Sygnał do zabawy dał dyrektor placówki Przemysław Jabłoński. Młodzież zatańczyła poloneza do muzyki Bartosza Chajdeckiego z serialu „Czas honoru”. Zebrali za wykonanie brawa od licznych obserwatorów. Następnym tańcem był walc, do którego zaprosili swoich nauczycieli. Zabawa trwała do rana.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej Lowicz.gosc.pl