Strażacy u Pani Ziemi Kutnowskiej

12 MAJA 2022
Krzysztof Zwoliński

Po raz 8. do sanktuarium Matki Bożej Głogowieckiej, z pielgrzymką przybyli strażacy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu kutnowskiego.

Do świątyni dotarli ze swoimi sztandarami i… intencjami. Jak mówili, przyszli podziękować Matce Bożej i św. Florianowi za opiekę podczas służby i prosić ich o dalsze siły do służby ludziom. Pielgrzymka
rozpoczęła także obchody 30-lecia Państwowej Straży Pożarnej.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. Piotr Kalisiak, proboszcz parafii pw. św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, kustosz sanktuarium, kapelan strażaków. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. poseł Tadeusz Woźniak, Robert Baryła, członek Zarządu Województwa Łódzkiego, Justyna Jasińska, wójt gminy Kutno, Tomasz Grabowski, wójt gminy Strzelce i prezes zarządu gminnego, st. bryg. Marek Myszkowski, komendant powiatowy PSP w Kutnie oraz przedstawiciele PSP i 63 jednostek OSP z powiatu. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewniła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Kutnie.

Po liturgii odbyło się nabożeństwo majowe, zakończone błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl