Spotkanie opłatkowe w Zakładzie Karnym w Łowiczu

23 GRUDNIA 2019
Krzysztof Zwoliński

Ordynariusz diecezji na kilka dni przed Bożym Narodzeniem spotkał się z więźniami przybywającymi w Zakładzie Karnym w Łowiczu.

Osadzonych w ZK w Łowiczu bp Andrzej F. Dziuba odwiedził wraz z ks. Robertem Kwatkiem – proboszczem parafii katedralnej, na terenie której leży łowickie więzienie oraz ks. Bogdanem Skórą – kapelanem Zakładu Karnego w Łowiczu, który już szósty rok pełni swoją posługę wśród skazanych.

– My poprzez obecność wśród was chcemy przyłączyć się do dzielenia z wami tych trudów, które są wpisane w wasze życie – mówił podczas spotkania bp Dziuba.

Po oficjalnych życzeniach i błogosławieństwie kapłani, funkcjonariusze Zakładu Karnego i osadzeni dzieli się opłatkiem, składając sobie indywidualne życzenia. Podczas spotkania nie zabrakło śpiewu tradycyjnych kolęd, rozmów i wspomnień.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.