Spotkanie ewangelizacyjne w I LO

25 KWIETNIA 2022
Krzysztof Zwoliński

Nie w Wielkim Poście, a w oktawie zmartwychwstania Pańskiego uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu spotkali się, by słuchać o Jezusie. Tego dnia Zbawiciel wraz ze swoimi uczniami stał się pierwszym katechetą, nauczycielem, lekarzem. I, co ważne, Jego dotyk, słowo, moc zostały przez młodych zauważone. Licealiści nie kryli wzruszenia. Wielu z nich deklarowało, że takich spotkań, modlitw, czuwań i bycia blisko Boga chcą więcej, dużo więcej.

Sprawcą wydarzenia, poza Pierwszym Poruszycielem, był ks. Marcin Moks, wikariusz parafii pw. Świętego Ducha w Łowiczu, katecheta.

Przygotowując spotkanie, kapłan przez cały czas doświadczał tego, że nie on jest głównym reżyserem wydarzenia. Opowiada, że widząc działanie Boga, nieraz szeroko otwierał oczy. Tak było zarówno podczas przygotowań, jak i w trakcie głoszenia.

Licealiści usłyszeli także świadectwa gości. O swoim doświadczeniu miłości Bożej i o tym, jak Bóg ją wlewał w miejsca deficytów, opowiedzieli: Paulina Worożbit, współautorka programu katolickiego „Studio Raban”, Aleksandra Tołomanow, trener personalny, była reprezentantka kadry narodowej, medalistka mistrzostw Europy i wielokrotna mistrzyni Polski w kolarstwie, oraz Maciej Mikołajczuk, biznesmen. Czwartym świadkiem był A. Nalej, mąż, ojciec, animator dobrze znany starszej młodzieży uczestniczącej w Światowych Dniach Młodych.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl