Spektakl patriotyczny w „pijarskiej”

15 LISTOPADA 2019
Krzysztof Zwoliński

Uczniowie Pijarskich Szkół Królowej Pokoju w Łowiczu wystawili przedstawienie oparte na powieści S. Żeromskiego „Przedwiośnie”. Historię powstania listopadowego, niełatwych decyzji, marzeń i pragnień walczących uczniowie nie tylko sami zrozumieli, ale i przekazali licznie zgromadzonej widowni.

Młodzi artyści mieszkańcom Łowicza, rodzicom, przyjaciołom, zaproszonym gościom zagwarantowali pełen refleksji i wzruszeń wieczór patriotyczny. 11 listopada sala gimnastyczna Pijarskich Szkół Królowej Pokoju zmieniła się w prawdziwy teatr. „Ojczyzna… blisko, coraz bliżej” po tym tytułem uczniowie „Pijarskiej” zaprezentowali wzruszający spektakl o poszukiwaniu własnej tożsamości narodowej, miłości ojca do syna, konfliktach narodowych i nieporozumieniach pokoleniowych, a także o tym, co to znaczy być Polakiem.

Ponad godzinne przedstawienie poprzedził koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru szkolnego pod kierunkiem Marzeny Myszuk. Znane utwory razem z uczniami śpiewała licznie zgromadzona publiczność. Nie zabrakło także występów solowych.

Na zakończenie spotkania zgromadzeni goście wraz z artystami i ojcami pijarami odmówili modlitwę w intencji ojczyzny.

 

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.