Sochaczew. Procesja różańcowa

8 PAźDZIERNIKA 2020
Krzysztof Zwoliński

We wspomnienie Matki Bożej Różańcowej w parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie rzesza wiernych przybyła na wieczorną Eucharystię, by oddać cześć Królowej Różańca Świętego. Po Mszy odbyła się procesja do pięciu ołtarzy ustawionych wokół świątyni. – Każdy chce spojrzeć Matce Bożej w oczy, mówić do Niej i być tak blisko, jak tylko się da – mówił ks. Piotr Żądło, proboszcz parafii.

Choć parafia jest pod wezwaniem św. Wawrzyńca, diakona i męczennika to świątynia oddana jest w opiekę Matce Bożej Różańcowej. Stąd też 7 października, we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, wierni, spełniając zwykłe warunki mogą uzyskać odpust zupełny. Z tej możliwości skorzystało wielu parafian. Na wieczornej Eucharystii zgromadzili się zarówno najmłodsi wierni, jak i ci starsi, dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, siostry zakonne, asysta liturgiczna a także kapłani z dekanatu sochaczewskiego, zaprzyjaźnieni z parafią.

Uroczystościom przewodniczył ks. Grzegorz Cieślak, prefekt Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu.

Po Mszy świętej wierni wyruszyli w procesji różańcowej wokół świątyni. Przy każdym z pięciu ołtarzy modlili się dziesiątką różańca prosząc m.in. o wiarę, miłość i zgodę w rodzinach, nowe powołania kapłańskie i zakonne a także o umocnienie w wierze dla pasterzy Kościoła.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.