Sochaczew-Boryszew. „Alleluja!”… z dachu kościoła

16 KWIETNIA 2020
Krzysztof Zwoliński

Na niecodzienny pomysł wpadł ks. Jacek Skrobisz, proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Sochaczewie-Boryszewie. Wraz z kapłanami z dachu świątyni na cztery strony świata wyśpiewał radosne „Alleluja!”.

Muzycy, zespoły ewangelizacyjne, diakonie muzyczne zdalnie nagrywają pieśni chwały, powstają filmowe życzenia w wykonaniu lokalnych teatrów, grup artystycznych, grafiki, koncerty online. Kreatywności i odwagi nie brakuje także księżom. Udowodnili to m.in. kapłani z parafii na Boryszewie, którzy w wielkanocne popołudnie z dachu świątyni na cztery strony świata zaśpiewali „Zwycięzcę śmierci”, obwieszczając, że Chrystus zmartwychwstał.

Ks. Jacek Skrobisz, ks. Mariusz Makowski, ks. Stefan Samborski i ks. Marek Węgrzynowicz przy akompaniamencie gitary postanowili „z wysokości” okazać radość ze zmartwychwstania i przypomnieć wiernym, że Jezus zwyciężył.

Więcej na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Film pochodzi z portalu: tusochaczew.pl.