Sochaczew. A po Roratach… kakao!

11 GRUDNIA 2019
Krzysztof Zwoliński

W parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie z dnia na dzień przybywa dzieci i młodzieży, które uczestniczą w porannych Eucharystiach. Nagrodą za wczesne wstawanie są pyszne kakao i poczęstunek.

Roraty rozpoczynają się o 6.30. Jednak najwcześniej wstaje na nie katechetka Agnieszka Pietrzak-Guśda. Już o 4.30 pani Agnieszka rozpoczyna przygotowywanie kakao dla dzieci i młodzieży, przy pomocy księży posługujących w parafii. – Codziennie jest coś innego. Pączek, rogalik, słodka bułka. Dzięki uprzejmości proboszcza ks. Piotra Żądło po Mszy św. spotykamy się w sali parafialnej, gdzie z ks. Tomaszem Staszewskim, ks. Łukaszem Warzyńskim i ks. Grzegorzem Krupą przygotowujemy poczęstunek dla dzieci. Ciepły napój czeka już w termosach, przygotowany z prawdziwego kakao i 5 litrów mleka – opowiada katechetka.

Jak sama przyznaje, poranne wstawanie i troska o dzieci są formą jej duchowego przygotowania do Bożego Narodzenia.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.