Skierniewice. Stand – up na otwarcie kawiarenki

25 LISTOPADA 2019
Krzysztof Zwoliński

W parafii Miłosierdzia Bożego na Zadębiu w Skierniewicach odbyło się spotkanie z ks. Bogusławem Kowalskim, proboszczem parafii katedralnej na warszawskiej Pradze. Kapłan, znany szerszej publiczności jako kabareciarz, zagorzały kibic, dawny zawodnik Legi Warszawa opowiadał o Kościele. Na wesoło.

Ks. Bogusław skierniewickich wiernych zachwycił nie tylko niecodziennym talentem  kabareciarskim,  ale także niezwykłym dystansem do siebie. Zgromadzeni wierni usłyszeli mnóstwo anegdot, żartów i przezabawnych historii z życia księży, sióstr zakonnych, katechetów i parafii, które ks. Bogusław wraz ze swoim przyjacielem ks. Piotrem Pawlukiewiczem wydali na  audiobooku „Czarny humor, czyli o Kościele na wesoło”. Radosne opowieści, pogawędki, żarty, co chwilę przerywane były salwami śmiechu. – Dawno tak się nie uśmiałam. Do łez rozbawiały mnie nawet kawałki, które wcześniej słyszałam. Ksiądz Bogusław naprawdę ma talent – mówi pani Anna.

Stand – up ks. B. Kowalskiego połączono z reaktywacją parafialnej kawiarenki, nad którą pieczę powierzono Domowemu Kościołowi. W najbliższą sobotę w parafialnej kawiarence odbędzie się spotkanie andrzejkowe przy grach planszowych.

W organizację spotkania włączyli się skierniewiccy Skauci Europy FSE „Zawisza”.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.