Skierniewice. Rozpoczęcie jubileuszu 300-lecia kościoła

5 GRUDNIA 2019
Krzysztof Zwoliński

W pierwszą niedzielę Adwentu w parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika rozpoczęto rok jubileuszowy 300-lecia kościoła. Przez 12 miesięcy parafianie i diecezjanie będą uczestniczyć w różnych wydarzeniach, a nawiedzając świątynię będą mogli uzyskać odpust zupełny.

Penitencjaria Apostolska, za pozwoleniem Ojca Świętego Franciszka, udzieliła parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika odpustu pod zwykłymi warunkami.

Każdy, kto od 1 grudnia br. do 29 listopada 2020 r. nawiedzi świątynię, przystąpi do sakramentu pokuty i pojednania, przyjmie Komunię Świętą, pomodli się w intencjach papieża Franciszka oraz będzie uczestniczyć w obchodach i nabożeństwach jubileuszowych lub znajdzie czas na osobistą refleksję i modlitwę za wstawiennictwem Matki Bożej i św. Stanisława, może ubiegać się o odpust zupełny za siebie.

Podczas inauguracji jubileuszowego roku odpustu bp Andrzej F. Dziuba otworzył uroczyście drzwi święte i sprawował Eucharystię w intencji wszystkich wiernych skierniewickiej parafii.

Duchowy czas celebrowania jubileuszu połączony będzie z wystawami, wernisażami, projekcjami filmów, konkursami szkolnymi, przedstawieniami i wieloma innymi atrakcjami.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.