Skierniewice-Rawka. „Mężczyzna na Bożą miarę”

22 MARCA 2021
Krzysztof Zwoliński

Przez dwa dni w parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Skierniewicach – Rawce odbywały się rekolekcje dla mężczyzn. Poprowadził je o. Tomasz Nowak OP. Choć w kościele zgromadzili się nieliczni – w sumie – w rekolekcjach uczestniczyło ponad 3 tysiące osób.

W Roku św. Józefa, w dzień uroczystości ku jego czci – 19 marca rozpoczęły się I Rekolekcje dla Mężczyzn, które poprowadził o. Tomasz Nowak OP. Dominikanin, kaznodzieja, rozpoznawalny po profilu „Strefa Wodza”, przez dwa dni udzielał wskazówek, rad, refleksji kim i jaki jest „mężczyzna na Bożą miarę”.

Z powodu pandemii w kościele zgromadziło się kilkudziesięciu mężczyzn nie tylko ze Skierniewic, ale i z diecezji. Jednak dzięki transmisji internetowej w rekolekcjach udział wzięło ponad 3 tysiące osób.

Rekolekcje rozpoczęły się Akatystem ku czci św. Józefa, który bez wątpienia przewodził męskiemu spotkaniu.

Ważnym przeżyciem była Droga Krzyżowa wiodąca przez Bolimowski Park Krajobrazowy. Ponad 7 km drogi, rozważania i pogarszające się warunki pogodowe były próbą charakteru, zmierzenia się ze sobą i głębszego, prawdziwego spotkania z Jezusem pod krzyżem.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.