Skierniewice: prymicja ks. Michała Michalskiego CR

7 CZERWCA 2023
Krzysztof Zwoliński

– Dziś dziękuję za każde serce, które wspierało mnie w drodze do tego miejsca, i za każde, które dziś tu ze mną jest. Proszę, nieście mnie swoją modlitwą, a ja obiecuję iść przez moje kapłaństwo z wami – mówił ks. Michał Michalski CR, który w rodzinnej parafii Niepokalanego Serca NMP w Skierniewicach sprawował Mszę św. prymicyjną.

Swoje powołanie rozeznawał m.in. w skierniewickiej – rodzinnej parafii, ale i  w czasie Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej na Jasną Górę. Droga do kapłaństwa była kręta, ale dzięki Bożej pomocy, dobrym ludziom stawianym na drodze – bliskim, nauczycielom, kapłanom, duchowym przewodnikom 27 maja w kościele seminaryjnym „Emaus” w Krakowie ks. Michał Michalski przyjął święcenia kapłańskie w  Zgromadzeniu Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa z rąk abp. Mieczysława Mokrzyckiego, ordynariusza lwowskiego.

4 czerwca w rodzinnej parafii Niepokalanego Serca NMP w Skierniewicach ks. Michał sprawował Mszę św. prymicyjną. W ważnej chwili towarzyszyli mu bliscy – rodzice, bracia, rodzina, przyjaciele, osoby życia konsekrowanego i kapłani – moderatorzy seminarium zgromadzenia oo. zmartwychwstańców, ale także kapłani kościoła łowickiego na czele z proboszczem parafii ks. Rafałem Babickim.

 

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl