Skierniewice. Kolejna odsłona 300-lecia kościoła

23 STYCZNIA 2020
Krzysztof Zwoliński

W parafii św. Stanisława trwają obchody 300-lecia kościoła. Na mocy papieskiego dekretu osoby nawiedzające świątynię i uczestniczące w wydarzeniach jubileuszowych mogą uzyskać odpust zupełny. Na wniosek ks. Grzegorza Gołębia Rada Miasta Skierniewice podjęła uchwałę w sprawie ustanowienia 2020 Rokiem Jubileuszu 300-lecia kościoła św. Stanisława Biskupa i Męczennika.

W parafii rok jubileuszowy znaczony jest nowenną miesięcy. Każdy z nich poświęcony jest innej grupie, wspólnocie, ruchom i zadaniom. W styczniu oczy wiernych zwrócone były na piątą Ewangelię, jaką jest Ziemia Święta. Spojrzenie na to niezwykłe miejsce odbyło się w charyzmacie posługi i obecności Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie.

W styczniowej refleksji pomogli wiernym wspomniani członkowie zakonu, którzy uczestniczyli w niedzielnych Eucharystiach. Słowo do wiernych kierował były zwierzchnik zakonu w Polsce – komandor Karol Szlenkier.

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.