Skierniewice. Bierzmowanie osób z niepełnosprawnością

17 KWIETNIA 2023
Krzysztof Zwoliński

W piątek 14 kwietnia w parafii Niepokalanego Serca NMP w Skierniewicach bp Wojciech Osial udzielił sakramentu bierzmowania 24 osobom z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową.

Do tego dnia dzieci, młodzież i osoby dorosłe z niepełnosprawnością, a także ich rodzice i opiekunowie przygotowywali się sumiennie od kilku miesięcy. Sakrament bierzmowania jest świadectwem dojrzałości chrześcijańskiej, przyjmowanym świadomie i dobrowolnie. Często ze względu na stan emocjonalny osób z niepełnosprawnością jest odkładany w czasie. Jednak skierniewiccy młodzi wierni udowodnili swoją prośbą, że są gotowi przyjąć dary Ducha Świętego.

Rodzice i opiekunowie 24 osób, po konsultacjach z proboszczem ks. Rafałem Babickim, wspierali swoje dzieci, podopiecznych w przygotowaniach do tego wydarzenia. W oktawie Zmartwychwstania Pańskiego spełniło się ich marzenie, bo tak o sakramencie dojrzałości chrześcijańskiej mówili kandydaci.

Sakramentu udzielił biskup pomocniczy diecezji łowickiej. W homilii nawiązał do Ewangelii, w której Jezus przychodzi do uczniów w czasie połowu.

 

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Zdjęcie: Tomasz Masłocha / Wiara.pl

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl