Serce Żyrardowa bije dla Drzewicy

22 KWIETNIA 2020
Krzysztof Zwoliński

Trwa organizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Opocznie akcja ”powrót do domu ‘’. Polega ona na zbiórce odzieży, środków higienicznych i produktów pierwszej potrzeby, które trafią do mieszkańców Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Drzewicy. Obiekt, w którym mieszkali został gruntownie zdezynfekowany dzięki pomocy 5 Tarnogórskiego Pułku Chemicznego im. gen. broni Leona BERBECKIEGO. Ze względów bezpieczeństwa zutylizowane zostały także ubrania oraz pościel mieszkańców DPS-u.

Pomoc dla Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy płynie nie tylko od darczyńców z terenu Powiatu Opoczyńskiego. W akcję spontanicznie włączyły się organizacje kościelne z Żyrardowa.

Dziś (21.04.2020) do Opoczna przyjechał ogromy transport niezbędnej odzieży, środków higienicznych i produktów pierwszej potrzeby, który dostarczyli ks. Sylwester Bernat z Parafii Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie oraz Pan Marek Puszcz- który koordynował akcję transportu. Wszystkie te dary zostaną przekazane powracającym z ewakuacji mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy.

W zbiórkę włączyła się również parafialna Caritas. Dzięki natychmiastowej reakcji ks. Sylwestera Bernata, parafianie zebrali tak wielką ilość darów w zaledwie kilka dni. Kilkadziesiąt toreb nowych ubrań, nowe koce, ręczniki oraz tyle samo odzieży używanej w doskonałym stanie, a także wiele kg środków higienicznych – każdy podarował co tylko mógł. Do zbiórki dołączył również Prezydent Miasta Żyrardowa – Pan Lucjan Krzysztof Chrzanowski a także Siostry Niepokalanki z Szymanowa.

Tak wielkiej ilości darów nie można by przewiesić do Drzewicy, gdyby nie pomoc ks. Dziekana Adama Bednarczyka- Proboszcza Parafii Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie, który zorganizował specjalnie na ten cel przyczepę.

‘’ Ludzka dobroć nie zna granic. Dziękujemy wszystkim, którym nie jest obcy los bliźniego. Bóg zapłać  za wspaniałą, chrześcijańską, godną do naśladowania postawę ‘’ – Podkreśla Wicestarosta Opoczyński Maria Barbara Chomicz.

‘’Dziękujemy ks. Sylwestrowi Bernatowi i ks. Dziekanowi Adamowi Bednarczykowi za troskę i otwarcie na potrzeby drugiego człowieka. Bóg zapłać wszystkim za bezinteresowną pomoc’’ – dodaje Starosta Opoczyński Marcin Baranowski.

W połowie tygodnia do Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy wejdą służby, by wykonać dodatkowe odkażanie m.in. podłóg, mebli i klamek. Następnie, stopniowo będzie można wprowadzać do obiektu kadrę. Mieszkańcy niezakażeni koronawirusem będą mogli wrócić do domu prawdopodobnie pod koniec tygodnia.

Tekst i zdjęcia pochodzą z portalu: opocznopowiat.pl