Sakrament Bierzmowania w Skierniewicach

21 KWIETNIA 2018
Janusz Szwarocki

W Skierniewicach bp Wojciech Osial udzielił sakramentu bierzmowania ponad 80 młodym osobom. Bez wątpienia dary Ducha Świętego przydadzą się w trakcie egzaminów gimnazjalnych.

W całej Polsce uczniowie trzecich klas gimnazjum zdają egzaminy. W środę zmierzyli się z językiem polskim, naukami humanistycznymi, w czwartek – z matematyką i przedmiotami ścisłymi. W piątek będą zmagać się z językiem angielskim.

Wielką łaską dla trzecioklasistów ze Skierniewic był sakrament bierzmowania, który przyjęli w parafii św. Jakuba Apostoła. 19 kwietnia zgromadzili się w świątyni parafialnej, by prosić o zesłanie Ducha. Do tego momentu przygotowywali się przez 2 lata poprzez spotkania, uczestnictwo we Mszy św. i nabożeństwach, a także osobistą formację duchową. Nad przygotowaniem młodzieży czuwał ks. Marian Marszalik.

Bp Osial podczas Eucharystii zapytał młodych, czy pamiętają, jakie ostatnie zdanie na modlitwie powiedział do nich Jezus. Jeśli nie mogą sobie przypomnieć, to znaczy, że nie spotkali Go na modlitwie. Prosił młodych tylko o jedno – by otworzyli swoje serca na Jezusa. ­­- Być może jesteście zestresowani egzaminami, może myślicie, jak wam dziś poszło, jak będzie jutro… To zrozumiałe, ale teraz proszę was tylko o jedno – otwórzcie serca na Jezusa, skupcie się na tym, co On chce wam dziś powiedzieć, z czym do was przychodzi Duch Święty – prosił biskup pomocniczy diecezji łowickiej. W homilii wyjaśnił młodym ludziom, na czym polega wiara i jak należy postępować według jej zasad, by nie zgubić się w dzisiejszym świecie. ­- Jesteście w trakcie egzaminów. Jutro angielski, nie bójcie się, będzie dobrze. Najważniejszy egzamin i tak przed wami – ten z życia. Niech sprawdzianem z dzisiejszego będzie wasza obecność na niedzielnej Eucharystii – mówił kaznodzieja.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej Skierniewice