Rzeczyca. Jezus zmartwychwstał w środku nocy!

17 KWIETNIA 2022
Krzysztof Zwoliński

Jezus złamał więzy śmierci. Pan zmartwychwstał. W kościołach wybrzmiało już radosne „Alleluja”. W parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej wierni obwieszczali światu tę wieść w środku nocy.

Było pięknie, podniośle, radośnie i uroczyście. O godzinie 21.00 świątynia wypełniona była wiernymi. Byli strażacy, panie w strojach ludowych i chór parafialny, który zadbał o oprawę muzyczną liturgii. Przy stole Eucharystycznym stanęli ks. Henryk Linarcik, proboszcz, i ks. Łukasz Szczepański, wikariusz, któremu w udziale przypadło przewodniczenie liturgii. To on na początku pobłogosławił ogień i paschał – wielką świecę symbolizującą Chrystusa Zmartwychwstałego, przewodniczył liturgii słowa, liturgii chrzcielnej i eucharystycznej.

Liturgię zakończyła procesja z Najświętszym Sakramentem i zabytkową figurą Jezusa Zmartwychwstałego. Posąg podczas trzykrotnego okrążania kościoła nieśli strażacy. W procesji niesione były także sztandary i feretrony, różaniec i figura Matki Bożej Fatimskiej.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl