Rozgrywki piłkarskie w Międzyborowie

19 LISTOPADA 2018
Janusz Szwarocki

Rozgrywane są turnieje kwalifikacyjne XV Grand Prix Diecezji Łowickiej Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej. W Międzyborowie w najstarszej kategorii wiekowej rywalizację wygrała drużyna gospodarzy.

Zawody rozegrano w kategorii open. W turnieju mogli brać udział ministranci, lektorzy, księża, organiści, kościelni i wszyscy, którzy czynnie uczestniczą w życiu parafii. Turniej odbył się 17 listopada, a do rywalizacji stanęły 4 drużyny rejonu sochaczewsko-żyrardowskiego. Byli
to reprezentanci parafii pw. Świętej Rodziny w Jaktorowie, parafii pw. św. Wawrzyńca w Sochaczewie, parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie i parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Międzyborowie, gospodarzy turnieju.

Rozgrywki toczyły się w systemie „każdy z każdym”. Zespoły rywalizujące na boisku liczyły po 5 zawodników. Czas gry był podzielony na dwie połowy, każda z nich trwała 10 minut.

Wyniki poszczególnych spotkań

Sochaczew – Jaktorów 1:3
Międzyborów – Żyrardów 4:0
Sochaczew – Międzyborów 1:1
Jaktorów – Żyrardów 2:1
Sochaczew – Żyrardów 4:0
Jaktorów – Międzyborów 1:3

Klasyfikacja turnieju

1. Międzyborów
2. Jaktorów
3. Sochaczew
4. Żyrardów

Po zakończonych meczach odbyła się dekoracja drużyn, które dostały pamiątkowe dyplomy i puchary. Zostały przygotowane również nagrody indywidualne. Najlepszym strzelcem okazał się Radosław Strzelczyk z Sochaczewa. Strzelił on 5 goli. Najlepszym bramkarzem został wybrany Mateusz Owczarek z Międzyborowa.

Zwycięska drużyna weźmie udział w finale diecezjalnym, który odbędzie się w marcu w Rawie Mazowieckiej.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.
Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej Lowicz.gosc.pl