Różaniec misyjny w szkołach SPSK

29 PAźDZIERNIKA 2018
E. K.

W piątek 26 października uczniowie kutnowskich szkół (Liceum i Technikum oraz klasa gimnazjum) prowadzonych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich uczestniczyli w nabożeństwie różańcowym. Miejscem wspólnej modlitwy była kaplica parafii pw. Błogosławionych Męczenników Kutnowskich, na terenie której znajdują się szkoły. Z racji tygodnia misyjnego różaniec miał szczególną intencję i oprawę. Uczniowie wraz z nauczycielami i panią dyrektor modlili się w intencji misjonarzy – księży, sióstr i braci zakonnych, wolontariuszy świeckich pracujących w różnych krajach świata a także o rozwój dzieła misyjnego w Kościele katolickim. Podczas nabożeństwa, które animował salezjanin ks. Piotr, oprócz języka polskiego można było usłyszeć również język hiszpański, włoski i łaciński.