„RÓŻA CUP” 2020 – SIATKÓWKA

9 GRUDNIA 2020
Krzysztof Zwoliński

Miłą tradycją naszego stowarzyszenia SL SALOS „RÓŻA KUTNO” w Woźniakowie – związaną z obchodami Dnia Świętego Mikołaja – jest organizowanie Mikołajkowego Turnieju Piłki Siatkowej „RÓŻA CUP” 2020. W tym roku jest to już kolejny turniej siatkówki, gdyż dyscyplina ta zaczyna się cieszyć popularnością wśród dzieci i młodzieży.

W sobotę 5 XII 2020 roku odbył się turniej piłki siatkowej dziewcząt ‘Róża CUP” 2020 w hali Szkoły Podstawowej nr 1 w Kutnie. Zawody stały na wysokim poziomie a dzieci pokazały, że już w tak młodym wieku gra w siatkówkę może sprawiać mnóstwo przyjemności. W turnieju wzięło udział ponad 70 osób. Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach wiekowych: A (kadetki) i B (młodziczki). Uczestniczyło po 3 zespoły w kategoriach wiekowych.

Wyniki turnieju w Kat A:

1. SL SALOS RÓŻA KUTNO gr. D – SL SALOS RÓŻA KUTNO gr. F – 0:1
  2. SL SALOS RÓŻA KUTNO gr. F – SL SALOS RÓŻA KUTNO gr. E – 1:2
  3. SL SALOS RÓŻA KUTNO gr. E – SL SALOS RÓŻA KUTNO gr. D – 1:0

Kalcyfikacja końcowa:

1. I miejsce: SL SALOS RÓŻA KUTNO gr. E
  2. II miejsce: SL SALOS RÓŻA KUTNO gr. F
  3. III miejsce: SL SALOS RÓŻA KUTNO gr. D

Wyniki turnieju w Kat B:

1. SL SALOS RÓŻA KUTNO gr. A – SL SALOS RÓŻA KUTNO gr. B – 2:0
  2. SL SALOS RÓŻA KUTNO gr. B – SL SALOS RÓŻA KUTNO gr. C – 1:2
  3. SL SALOS RÓŻA KUTNO gr. A – SL SALOS RÓŻA KUTNO gr. C – 2:0

Kalcyfikacja końcowa:

1. I miejsce: SL SALOS RÓŻA KUTNO gr. A
  2. II miejsce: SL SALOS RÓŻA KUTNO gr. C
  3. III miejsce: SL SALOS RÓŻA KUTNO gr. B

Zawodniczki najbardziej wyróżniające się to: Gabriela Smorawska, Maria Maciaszek, Patrycja Zając.

Turniej był okazją do dobrej zabawy podczas ponad 5-godzinnej sportowej rywalizacji. Na zakończenie Turnieju na wszystkich czekały pamiątkowe medale, dyplomy i prezent od Świętego Mikołaja – rękawki. Drużyny puchary i dyplomy. Nad prawidłowym przebiegiem czuwała kadra trenerska (p. Joanna Falczewska, p. Robert Kozicz). Na zakończenie turnieju Prezes – Ks. Henryk Chibowski sdb podziękował partnerom strategicznym, (gdyż zadanie zostało dofinansowane przez Ministerstwo Sportu oraz Wójta Gminy Kutno – Panią Justynę Jasińską), sponsorom, obsłudze medycznej technicznej, informatycznej i sędziowskiej. Dziękujemy wszystkim za emocje oraz wspólną zabawę.

Tekst i zdjęcia: ks. Henryk Chibowski SDB